O nas

 

Jak powstała marka NIKAMON? 

Jak to się często zdarza przede wszystkim z pragnień i marzeń. W tamtym czasie bardzo potrzebowaliśmy zmiany sposobu życia, więc w 2010 roku wyjechaliśmy w szesnastomiesięczną podróż do Azji. Nowe kraje, przestrzenie, ludzie… Cały ogrom doświadczeń i wrażeń. Rzemiosło i sztuka ludowa dalekich stron Świata. Inspiracje spływały na nas dosłownie zewsząd. Zawsze uwielbialiśmy małe lokalne markety, gdzie można znaleźć, wyszperać coś wyjątkowego. I tak z wyszperanych pamiątek z podróży powoli rodził się pomysł na NIKAMONA. Fascynuje nas przede wszystkim rękodzieło z całym, wyraźnym jego charakterem. Zachwycające, piękne, wyjątkowe. Wytwarzane w niewielkich ilościach lub wręcz pojedyncze egzemplarze. Naznaczone ludzką ręką. Niepowtarzalne.

Nasza firma działa nieprzerwanie od 2012 roku. Wciąż jest w nas świeża motywacja do działania, czerpana z ciągłego zachwytu światem, ubrana w solidne doświadczenie!

NIKAMON to przede wszystkim oryginalna etniczna biżuteria z wysokiej jakości srebra. Prawdziwy skarb i kunszt rzemiosła z Azji Południowo - Wschodniej. Wytwarzana przede wszystkim przez plemiona Hmong żyjące na pograniczach Birmy, Laosu, Tajlandii, Chin i Wietnamu. Duże, masywniejsze wzornictwo pełne symbolicznych motywów - bogactwo kwiatów, wizerunki ryb, mandali, spirali, słońca.

NIKAMON to również tekstylia. Wspaniałej jakości ręcznie tkane szale z czystej, ręcznie przędzionej wełny jaczej, owczej i angory. Duże niczym koce, pozwalające okryć całą sylwetkę. Tkane ręcznie na tradycyjnych drewnianych krosnach u podnóża Himalajów. Z unikatowymi, kolorowymi pasami etnicznymi charakteryzującymi region w którym szale powstały. Każda dolina posiada swój unikatowy układ wzorów i kolorów, dzięki czemu z łatwością można rozpoznać przynależność etniczną. Z Indii pochodzą również nasze orientalne szale z wzorami pailsey, ręcznie rzeźbione stemple drewniane do block print’u, malowane ręcznie gałki ceramiczne.

Nasze tekstylia to również surowy, nieczesany jedwab, wspaniałej jakości naturalna bawełna oraz hemp, czyli konopia indyjska (Cannabis sativ). Przyjemne w dotyku, naturalne tkaniny, które wprost chce się nosić. 

Kolory naszych tekstyliów pozyskiwane są z naturalnych, występujących w przyrodzie surowców.

Ważnym atutem naszych kolekcji jest nieprzemijalność i trwałość. Nie interesuje nas masowa moda, dzięki czemu przedmioty, które znajdują się w naszym asortymencie posłużą na lata i nie znudzą się. 

Wszystkie przedmioty, które znajdziecie na stronach Nikamona wybieramy osobiście. Uczestniczymy na bieżąco w procesie ich tworzenia, dobieramy kolory, wzory, materiały. Od samego początku pracujemy wciąż z tymi samymi ludźmi i warsztacikami, w których są wytwarzane z dbałością zarówno o ludzi, jak i naturę.

 

Dziękujemy, że jesteście z nami!

NIKAMON - czyli domiNIKA i szyMON

 

 

 

NIKAMON medialnie:

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl