Jak powstają nasze szale wełniane

Podczas każdej podróży do Indii, najbardziej cieszą nas wyjazdy w góry. Kochamy je oboje i tam czujemy się najlepiej. I choć wysokogórskie słońce piecze bardziej niż na nizinach to upały już tak nie doskwierają. Nikt nas nie nagabuje jak w Delhi, nikt nie zaczepia, a przy tym turystów mniej, bo daleko, a teren trudniejszy i bardziej wymagający. A gdy zasiadamy do wybierania szali do naszej następnej kolekcji to wściekle słodki, mleczny czaj, przyprawiony szczyptą kardamonu smakuje najlepiej i serce bić zaczyna szybciej, oczy nie wiedzą, w którą stronę spojrzeć, a ręce, którego wełniacza szarpać w pierwszej kolejności. 

Tak to już z nami jest, że każdy szal i przedmiot Nikamona wybieramy sami i z takim zaangażowaniem jakbyśmy wybierali je dla siebie. Największą frajdę sprawia właśnie fakt, że choć przez małą chwilę te wszystkie cudeńka są tylko nasze ;)

Wszystkie nasze ciepłe i bardzo duże szale z wełny jaka, angory czy wełny owczej tkane są właśnie tam u podnóży Himalajów w niezwykle malowniczych i urokliwych, trudno dostępnych dolinach w Północnych Indiach. Cała kolekcja to pojedyncze i niepowtarzalne wzory. Szale i chusty utkano ręcznie w małych rodzinnych warsztatach z najszlachetniejszych gatunków wełny przędzonej ręcznie. Ozdobne, charakterystyczne pasy na szalach to tradycyjne wzory i motywy ludności z poszczególnych prowincji - Lahaul, Kullu, Spiti, Kinouri. Każdy pas etniczny to tydzień ręcznej pracy jednego rzemieślnika. Wykonywane są wciąż na tradycyjnych krosnach ręcznych. To prawdziwe, ponadczasowe eksponaty cechujące się niezwykłą trwałością. Niemal każdy model jest pojedynczym, wyjątkowym egzemplarzem!

Wełniane szale indyjskie to niezastąpiony dodatek damskiej stylizacji w chłodnej jesiennej lub zimowej porze. Zarzucone na ramiona lub zamotane w fantazyjny węzeł zastąpią nawet najcieplejszy sweter. Są wspaniałym uzupełnieniem codziennego stroju. Podkreślą indywidualny wygląd zimowej kreacji i nadadzą jej niepowtarzalnego szyku i elegancji. Cieplutko otulą, gdy to najbardziej potrzebne.

Cała kolekcja naszych wełnianych szali jest dostępna tutaj: https://nikamon.pl/kategoria/c...

Jak powstają nasze szale? Zapraszamy do poniższej galerii!

Dominika i Szymon

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl